`

  Dodaj wpis
Modlitwa za Naród
Dodał: AlaŁ 2010-03-16 16:47Modlitwa za Naród

Modlitwa i post może zmienić dzieje świata!

Jednym z głównych darów Odnowy w Duchu Świętym jest modlitwa wstawiennicza. W obecnym czasie Polska szczególnie jej potrzebuje. W tym roku Polacy wybiorą nowego prezydenta i nowe samorządy lokalne - i oby te wybory  były wg Bożego Serca. Każdy z nas jest odpowiedzialny za nasz naród, nie tylko ci, których wybieramy i obyśmy się tym na serio przejęli. Od każdego z nas zależy  wiara przyszłych pokoleń! Dlatego w tym tak ważnym dla naszej ojczyzny czasie, zapraszamy wszystkich wierzących, a zwłaszcza wszystkie ruchy, stowarzyszenia, bractwa, a także  zakony do wielkiej nieustającej modlitwy i postu za nasz naród.

 

Biblia podaje nam przykłady, gdzie post i modlitwa otworzyły wierzących na Boże prowadzenie. M.in. Druga Księga Kronik opisuje historię króla Jozafata, który władał Jerozolimą w połowie IX wieku przed Chrystusem. Za jego panowania Moabici i Ammonici wysłali przeciwko Jerozolimie ogromną armię. Przerażony perspektywą wojny, król Jozafat ogłosił post w całym królestwie. Zgromadził też w Jerozolimie wszystkich starszych ludu, aby modlić się wspólnie o Bożą pomoc. W odpowiedzi Bóg dał im słowo przez proroka Jachazjela: ,,Nie bójcie się i nie lękajcie tego wielkiego mnóstwa, albowiem nie wy będziecie walczyć lecz Bóg...Jednakże stawcie się, zajmijcie stanowisko, a zobaczycie ocalenie dla was od Pana” (2 Krn 20, 15.17)Nazajutrz żołnierze jerozolimscy stawili się na polu bitwy. Jednak zamiast mieczy i włóczni wznieśli przede wszystkim swój głos do Boga na modlitwie, wielbiąc Go słowami: ,,Wysławiajcie Pana, albowiem na wieki jest jego łaskawość”  (2 Krn 20,21). Autor biblijny podaje nam, że Bóg wprowadził taki zamęt w szeregach nieprzyjaciół, że zaczęli atakować siebie nawzajem. Bitwa, która po ludzku sądząc powinna zakończyć się klęską Żydów, przyniosła im miażdżące zwycięstwo, a wszystko to było owocem modlitwy i postu!

 

Post i modlitwa wyzwalają Boże działanie. Dzieje świata ukazują nam, że to, co zdarzyło się w przeszłości, może wydarzyć się ponownie.

 

Proponujemy Dzień Pokutny – postu i modlitwy 2.04.2010, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, który wiele się modlił za swój naród. Taką modlitwę – przebłagania za grzechy narodu, dziękczynienia za dziedzictwo wiary i prośbę o nową ewangelizację Polski, już podjęliśmy w roku 2008. W to wspólne dzieło włączyły się wtedy różne ruchy i stowarzyszenia z 28 diecezji. W tym roku tego dnia liturgicznie wypada wielki Piątek. Nie potrzebne są wtedy żadne dodatkowe akcje; wystarczy złączyć w tej  intencji swoją osobistą modlitwę i post z Jezusem – Zbawicielem świata, który tego dnia oddaje życie za ludzi wszystkich pokoleń i języków; także za Polaków każdego wieku.

Naszym pragnieniem jest, aby ten Dzień Pokutny wszedł na stałe do kalendarza kościelnego. Po 11.IX 2002 r - kongres amerykański uchwalił, aby każdego roku  ten dzień był wielką ogólnonarodową modlitwą za USA.

W tym przedwyborczym czasie podejmujmy też stałą modlitwę i umartwienia w różnych formach, wg rozeznania i możliwości wspólnot Kościoła i pojedynczych osób.

Zachęcamy szczególnie do różnych form modlitwy eucharystycznej, np. wzorem św. S. Faustyny, która wiele modliła się za Polskę. W związku z tą modlitwą swoim  Dzienniczku zapisała: „Dziś rano przyszła do mnie dziewica - św. Barbara i poleciła mi abym przez dziewięć dni ofiarowała Komunię Świętą za kraj swój. - A tym uśmierzysz zagniewanie Boże.”(Dz 1251)

Módlmy się przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Polaków, zwłaszcza patronów Polski: św. Wojciecha i św. Stanisława. Św. Andrzej Bobola w jednym ze swoich objawień obiecał, że gdy będziemy prosić  go o sprawy Polski, to wg swego szczególnego daru Bożego uprosi wszystko, co jest jej potrzebne. Maryja, którą od XVI obraliśmy za Królową Polski, jest Esterą, która się nieustannie wstawia za nasz naród. Prośmy Ją, aby prorokowała do Ducha, aby zostały ożywione wysuszone kości naszego narodu, aby powstało z nas wojsko bardzo wielkie. Bóg, który obrał Ją za Matkę swoją i naszą, nie odmówi Jej niczego.

W tygodniu bezpośrednio poprzedzającym wybory chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wielki Marsz Modlitewny do Warszawy. Stańmy razem ramie w ramię, dajmy świadectwo naszej wiary. To od nas zależą dalsze losy naszej ojczyzny, kraju, który niegdyś nazywano przedmurzem chrześcijaństwa.

 

Papież Benedykt XVI podczas pielgrzymki do Polski powiedział: “Wraz z wyborem Karola Wojtyły na stolicę św. Piotra, by służył całemu Kościołowi, wasza ziemia stała się miejscem szczególnego świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa. Wy sami zostaliście powołani, by to świadectwo składać wobec całego świata. To wasze powołanie jest nadal aktualne, a może jeszcze bardziej od chwili błogosławionej śmierci Sługi Bożego. Niech światu nie zabraknie waszego świadectwa”.

 

 

 

 

 W imieniu organizatorów:

- Małgorzata Stuła – Topolska

-wiceprzewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym

- koordynator grupy ruchów ewangelizacyjnych przy Ogólnopolskiej Radzie Ruchów   

  Katolickich

 

 

 

Wielki Post, 2010Dodaj do:  Wykop.plWykop FacebookFacebook BlipBlip FlakerFlaker Śledzik
   Odsłon: 332
Oceń: 0.0 (0 głosów)
Tagi: modlitwa  


KOMENTARZE (0) dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ
Najnowsze
Najpopularniejsze
Najwyżej oceniane
Najczęściej komentowane

KATEGORIA
Wszystkie

PODOBNE WPISY  
Dodał: grzechu10g 2011-12-07 11:25
http://www.modlitwawdrodze.pl/
Dziesięciominutowe rozważania na każdy dzień z fragmentem pisma. Szczerze polecam.

Dodał: AlaŁ 2011-07-19 15:30
Modlitwy niewysłuchane?
Na katolickich portalach internetowych wśród setek wpisów bywają pytania o sens modlitwy. „Bardzo dbałam o religijne wychowanie moich synów. Kiedy dorośli, przestali chodzić do kościoła, mimo że kiedyś byli ministrantami. Mój brat jest świadkiem Jehowy. Jaki sens ma modlitwa do Boga o ich powrót do Kościoła? Przecież Bóg dał im wolną wolę. Na nic się zdadzą moje wyrzeczenia, modlitwy, posty. Bóg jest wierny - nie złamie ich wolnej woli, którą im dał. Proszę o radę" - pisze Anna.

Dodał: AlaŁ 2011-03-03 11:30
Dać poznać się Bogu
Na wczorajszym spotkaniu otrzymaliśmy słowa psalmu 62 wraz z zachetą żeby modlić się sercem a nie tylko słowami. Zachęcam do medytacji nad psalmem połączonej z lekturą tekstu o. A. Pelanowskiego, który naświetla pewien aspekt tego, co tzn. "wylać przed Panem swe serce".

Dodał: jaslar 2011-02-21 21:22
Gdzie się modlić?
Najlepszym sposobem na znalezienie czasu na modlitwę jest modlitwa. Jeśli czekasz na moment, w którym będziesz miał więcej czasu, to nigdy nie zaczniesz się modlić.

Dodał: karolkam 2010-11-11 10:45
SOBOTA - 27 LISTOPADA
MODLITWA Z OJCEM ŚWIĘTYM BENEDYKTEM XVI W INTENCJI KAŻDEGO POCZYNAJĄCEGO SIĘ LUDZKIEGO ŻYCIA


© streemo 2016 top^